Історія

Храм Успіння Пресвятої Богородиці розташований у правобережній частині м. Кременчука – колишньому передмісті Крюкові, яке є малою батьківщиною прп. Іони Київського (Мирошниченка), спочилого у 1902 р. Церкву зведено у 1880-х рр. як цвинтарний храм. У 1920-х рр. за розпорядженням богоборчої влади тут припинили богослужіння та перебудували споруду для світських установ. Під час окупації міста німецькими військами, парафію було відновлено, а у 1950-ті рр. настоятель архімандрит Порфирій (Давиденко) організував надбудову дерев`яної бані (замість знищеної у 1920-х рр.). У 1960-х рр. виникла загроза вторинного закриття храму, але архім. Порфирій доклав чималих зусиль для збереження діючої церкви, зокрема – віддав до найближчої школи опалювальне обладнання: віруючі були готові терпіти сирість і холод під час богослужінь, аби тільки вберегти на цьому місці соборну молитву. У 1980-х рр. у церкві виконано новий живопис, храм завершено новою банею, у 1990-х відновлено дзвіницю.